Ambromed Kliiniku psühholoog Jorgen Matsi kirjutab Novaatoris laste kehalisest aktiivsusest, kuidas see viimasel aina väheneb ning miks on oluline laste kehalist aktiivsust suurendada.

Jorgen kirjutab artiklis, et Eesti laste näitajad on uuringute põhjal küll mõnevõrra paremad kui mõnes teises Euroopa riigis, kuid just see võiks ärgitada meid tegutsema enne, kui on liiga hilja. Eesti noorte kehaline aktiivsus on langemas nagu ka täiskasvanutel. Haiguste, nagu teist tüüpi diabeet ja südameveresoonkonna haigused, osakaal aina tõuseb.

Jorgen toob välja, et kehalise aktiivsuse tõstmiseks nagu ka muude tegevuste puhul on tarvis inimese enda sisemist motivatsiooni, mis muudab tegevuse inimese jaoks meeldivaks. "Sisemist motivatsiooni tuntakse aga siis, kui tegevus on tajutud kui enese kontrolli all olev. Selle käigus kogetakse kinnitust enda oskustele ning see võimaldab nauditavaid sotsiaalseid suhteid teiste inimestega."

Lisaks mainitakse artiklis "kehaline aktiivsus parandab ka lapse akadeemilist sooritust. Seega igas mõttes tervema ühiskonna ja parema elu jaoks tuleks võtta see pisike ebamugavus, teha sellest väike väljakutse, mille ületamine pakub põnevust ja hasarti ning lihtsalt liigutame täna rohkem, kui tegime seda eile."

Täispikk artikkel on kättesaadav Novaatori koduleheküljel.