Apotheka Naerata! ajakirja kevadnumbrist on võimalik lugeda Ambromed Kliiniku psühholoogi Kariina Laasi artiklit "Muutu stressikindlamaks!".

"Stressi põhjuseid on palju: probleemid kodus või tööl, aja- ja rahapuudus, enda või lähedaste haigus, hirm töökoht kaotada, teadmatus tuleviku ees, koolikiusamine jm. Stressi võivad tekitada ka positiivsed muutused ja sündmused, nagu elukohavahetus, abiellumine, lapse kooliminek, jõulud ja edenemine karjääriredelil. Kõige tavalisemad stressiallikad on enda mõtted sündmuste kohta, muretsemina ja võimetus muutusi teha."

Kariina ütleb: "Keha stressireaktsioon on eluliselt oluline: see mobiliseerib organismi ja parandab võimet ohu korral hakkama saada. Probleemiks on aga pikaajaline krooniline stress."

Artiklis antakse nõu, kuidas stressiga paremini toime tulla. Mõningateks näideteks on elustiili muutmine, mis sisaldab regulaarset liikumist, tervislikult toitumist ja piisava uneaja lubamist. Stressiga aitab toime tulla enda kehtestamine ning liigsele koormusele "ei" ütlemine, samuti puhkamine ja lähedaste inimestega rääkimine. Oluliseks osaks on ka enda mõtete ja suhtumine muutmine.

"On suur vahe, kas mõtled elustiili muutusest või mõnest teisest muutumist vajavast asjast ettekäänete ja vabanduste võtmes, miks ma seda teha ei saa, või proovid mõelda lahendusele orienteeritud võtmes, mida ja kuidas ma seda teha saan."

Pikemalt on võimalik lugeda ajakirjast. Apotheka Naerata! ajakirjad on kättesaadavad apteekides ning Apotheka koduleheküljel elektroonselt.